Wpisy z miesiąca: Listopad 2014

O swoich wrażeniach z pobytu w polskiej szkole mówi Della z USA

DSC01815

D’Ella Heschmeyer, amerykańska uczennica uczęszczająca do „Naszej Szkoły” w tym roku od września do grudnia, udzieliła wywiadu jednej z naszych nauczycielek – pani Ani Kuptel , w którym podzieliła się swoimi wrażeniami z pobytu w szkole polskiej.

Interview with Della

DSC01815

D’Ella Heschmeyer, the American student attending our school from September till December this year, decided to talk to one of our teachers, Ania Kuptel, and share her feelings about being at Polish school.

Tworzenie kanału wymaga dużej kreatywności i wielu przygotowań

kuba1

Kuba Zdanuczyk opowiada o swoim autorskim kanale na youtubie.

Zanim założyłem swój kanał na youtbie chodziłem po domu i zastanawiałem się jak mogę go nazwać. Po kilku godzinach znalazłem: 4ARGUY! Gdy miałem już nazwę nastychmiast zacząłem robić grafikę, intro i wszystkie potrzebne do funkcjonownia kanału rzeczy. Wmontowałem je na swoją stronę na youtubie i zabrałem się do robienia następnej rzeczy – czyli robienia filmów.

Odc 5 Poznajemy spółgłoski część 1

odcinek 5

Balumka wprowadza pierwszą część spółgłosek polskich. To początki tworzenia wyrazów.  Wspólne zabawy dzieci i Balumki z literami, pozwalają prawidłowo wymawiać spółgłoski i rozróżnić samogłoski od spółgłosek. Uczymy się tworzyć pierwsze wyrazy. Na koniec tajemnicza bohaterka kolejnego odcinka zapowiada co będzie się działo, kiedy poznamy jeszcze więcej spółgłosek! To nie jest zwyczajna zapowiedź… Musicie to zobaczyć sami.

Przygoda z nurkowaniem

natalia-1024x768

Od dwóch lat moim hobby jest nurkowanie. Pewnego dnia mój tata wpadł na pomysł zapisania się na kurs nurkowania. Początkowo myślałam, że to jakiś żart albo spontaniczny i nieprzemyślany pomysł.