Wpisy z miesiąca: Grudzień 2014

wesolych swiat

Odcinek 9 Wigilia

9
W tym odcinku zapoznamy Was z tradycją Świąt Bożego Narodzenia. Wypiekanie pierników, dzielenie się opłatkiem, dwanaście potraw na wigilijnym stole, choinka i prezenty – to tylko niektóre ważne aspekty Świąt.
Wiewiór jak wiecie, uwielbia orzeszki…. ale czy orzeszki są potrawą świąteczną?
Jak myślicie, uda mu się upiec wymarzonego orzeszka?

Świąteczny list

ZDJĘCIE 1

Z dnia na dzień otrzymujemy od naszych uczniów i ich Rodziców wiadomości. Jest nam niezmiernie miło, gdy możemy dowiedzieć się nieco o Waszym życiu, gdy możemy Was bliżej poznać.

ODCINEK 6 Rapowa Sowa. Spółgłoski część 2

odc 6

Odcinek, którego główną bohaterką jest Sowa z Naszej Szkoły. Sowa jest mistrzynią polskiego słowa, w dodatku rapuje ! Melodeklamuje i pomaga dzieciom układać wyrazy. Jest szalenie inspirująca i śmieszna, choć może wydawać się też groźna.
Balumka dzięki tablicom pokazuje nowe spółgłoski i ….to co się wydarzy, musicie zobaczyć sami. W każdym razie spółgłoski i samogłoski to litery z Polski…o czym informuje nas Mrówka z megafonem !

Mamo, tato poczytaj ze mną

read

Zachęcamy Państwa do wspólnego czytania z dziećmi. Jednym ze sposobów wspomagających naukę czytania są teksty słowno – obrazkowe, które niosą za sobą wiele walorów. Dzięki nim dzieci min. rozwijają zainteresowania czytelnicze, dostrzegają kierunek czytanego przez rodzica tekstu. Ćwiczą umiejętność skupiania uwagi, ponieważ muszą śledzić czytany przez dorosłego tekst, aby wiedzieć w którym momencie należy właściwie nazwać obrazek. Uczą się zatem rozumienia tekstu, ponieważ podczas czytania muszą także podać właściwą formę nazwy obrazka tak, aby każde zdanie czytane przez niego bądź dorosłego miało sens i pasowało do całości opowiadania.