Wpisy z dnia: 21 grudnia 2014

ODCINEK 6 Rapowa Sowa. Spółgłoski część 2

odc 6

Odcinek, którego główną bohaterką jest Sowa z Naszej Szkoły. Sowa jest mistrzynią polskiego słowa, w dodatku rapuje ! Melodeklamuje i pomaga dzieciom układać wyrazy. Jest szalenie inspirująca i śmieszna, choć może wydawać się też groźna.
Balumka dzięki tablicom pokazuje nowe spółgłoski i ….to co się wydarzy, musicie zobaczyć sami. W każdym razie spółgłoski i samogłoski to litery z Polski…o czym informuje nas Mrówka z megafonem !

Mamo, tato poczytaj ze mną

read

Zachęcamy Państwa do wspólnego czytania z dziećmi. Jednym ze sposobów wspomagających naukę czytania są teksty słowno – obrazkowe, które niosą za sobą wiele walorów. Dzięki nim dzieci min. rozwijają zainteresowania czytelnicze, dostrzegają kierunek czytanego przez rodzica tekstu. Ćwiczą umiejętność skupiania uwagi, ponieważ muszą śledzić czytany przez dorosłego tekst, aby wiedzieć w którym momencie należy właściwie nazwać obrazek. Uczą się zatem rozumienia tekstu, ponieważ podczas czytania muszą także podać właściwą formę nazwy obrazka tak, aby każde zdanie czytane przez niego bądź dorosłego miało sens i pasowało do całości opowiadania.