Wpisy z miesiąca: Luty 2015

Dlaczego domy to bomy? – czyli kilka prostych rad, jak ćwiczyć spostrzegawczość

nr7

Zdarza się, że Twoje dziecko myli podobne litery, wzory (p, b, d, , itp.). Proponujemy kilka prostych ćwiczeń, które poprawią spostrzegawczość niezbędną do rozwijania umiejętności czytania i pisania.

Czy Kotek czyta ze zrozumieniem

odcinek 15
Druga część czytania ze zrozumieniem, wprowadzi Was w świat poezji Juliana Tuwima.
Usłyszycie debiutowy występ solowy Kotka, refleksyjną piosenkę Sowy o słoneczku, oraz historię murzynka Bambo okraszoną gorącymi rytmami. Przypomnimy czym jest fikcja. Balumka przeczyta Wam „Lokomotywę”. Mamy nadzieję, że przedstawiając Wam piękne wiersze dla dzieci, zachęcimy Was do czytania i dalszych poszukiwań literackich.

Jak wspierać zdolność dzieci do skupiania uwagi?

czyt

Każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że zdolność skupiania uwagi ma znaczący wpływ na to, co dziecko wynosi z zajęć. Tym samym staje się ona istotnym elementem w wychowaniu i kształceniu dzieci, który z kolei w dużej mierze decyduje o powodzeniach szkolnych dzieci. Wspomnieć należy także o tym, iż dzieci różnią się pod względem zdolności skupiania uwagi i kierowania nią.

Metoda „Magiczne – raz, dwa, trzy” – skuteczna dyscyplina według dr T. Phelana

SONY DSC

Często zastanawiamy się, czy istnieje magiczny środek, który pozwoli, by nasze dzieci robiły to co chcemy lub by przestawały robić, to czego nie chcemy. W pierwszym przypadku, gdy chcemy, by maluch ubrał się bez narzekania, posprzątał swoje zabawki musimy stosować pochwały, prośby, „ściganie się” z czasem (minutnikiem, odliczaniem), systemy motywacyjne np.: naklejki, żetony. W drugim przypadku stosujemy metodą „wyliczania – raz, dwa, trzy.

Sowa czyta ze zrozumieniem – odcinek 14

odcinek 14 maly

Sowa i Kotek czytają poezję Jana Brzechwy. Czy ze zrozumieniem?

Znacie już Sowę i jej zapędy do melorecytacji, czy tempo jakie narzuca pozwala zrozumieć sens wiersza?

Oprócz pięknych wierszy Jana Brzechwy, które są bardzo znane i lubiane, dowiecie się czy kury mają swój dom kultury.