Wpisy z miesiąca: Marzec 2015

Odc 18 „Części mowy”

odc 18
Sowa Mądra Głowa przedstawi Wam rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki, oraz liczebniki.
Bez tych części mowy nie bylibyśmy w stanie budować poprawnie zdań w języku polskim.
Profesorek Redaktorek, oraz dzieci postarają się przedstawić Wam garść wiedzy z humorem i energią. Zwłaszcza Profesorek. Zapraszamy!

Odcinek 17 Sowa zdaje egzamin

odc.17
W tym odcinku dzieci sprawdzają wiedzę Sowy o Polsce. Napiszemy test z czytania ze zrozumieniem. Balumka i Profesorek Redaktorek pomagają w przygotowaniu dzieci do egzaminów z zakresu wiedzy klas I- III.

Jak zmotywować dziecko do nauki

IMG_0074

Bardzo często rodzice zastanawiają się w jaki sposób pomóc dziecku w nauce, jak je zmotywować i wesprzeć by na początku swojej drogi nie zatraciło naturalnej potrzeby poznawania, odkrywania i dochodzenia do własnych prawd i wniosków.

Proponujemy kilka wskazówek, które wskażą drogę i chociaż w niewielkim stopniu ukierunkują działania wszystkich rodziców, którzy pragną dziecka wyposażonego w wiedzę, ale przede wszystkim szczęśliwego, dowartościowanego, pewnego siebie i kreatywnego.

Wprowadzanie dwuznaków w kl. 1

dzieci czytaja

1. Zestawienie ( wypowiadanie) par wyrazów różniących się głoskami: s-sz

TERMINY EGZAMINÓW KLASYFIKACYJNYCH

exam

W związku ze zbliżającymi się egzaminami klasyfikacyjnymi przygotowaliśmy Państwu informacje dotyczącą przebiegu egzaminów.

• Egzamin klasyfikacyjny nie obejmuje obowiązkowych zajęć edukacyjnych tj. zajęcia techniczne, plastyka, muzyka, wychowanie fizyczne,

• Uczniowi zdającemu egzamin klasyfikacyjny nie ustala się oceny z zachowania,

• Egzamin klasyfikacyjny przeprowadza się w formie pisemnej i ustnej.