Wpisy z miesiąca: Kwiecień 2015

System norm i zasad w wychowaniu dziecka (w oparciu o artykuł Niny Olszewskiej „Ustalanie granic i wprowadzanie reguł”)

dziecko 2

Po co są normy i zasady, granice i reguły?

• pomagają dzieciom w odkrywaniu świata

Dzieci to badacze świata – od niemowlęctwa zajmują się testowaniem, odkrywaniem i zbieraniem informacji dotyczących świata i jego funkcjonowania. Są bystrymi obserwatorami, zauważającymi relacje przyczynowo-skutkowe oraz formułującymi przekonania oparte na zebranych przez siebie informacjach, naśladującymi Każdy z nas porusza się w społeczeństwie po różnych ścieżkach. Na zachowanie dzieci większy wpływ ma to, czego doświadczają niż to, co im się mówi.

Jak wychować szczęśliwe dziecko?

little-girl-732093-m

1. Poświęcaj swojemu dziecku jak najwięcej uwagi, rozmawiaj z nim, a nie przez telefon. Baw się z dzieckiem, a nie włączaj bajki.

2. Bądź konsekwentny. Niech Twoje NIE znaczy NIE, a TAK niech będzie TAK.

Czy język polski jest trudny?

kuptel

Klasa I i II Gimnazjum Naszej Szkoły chciała zaprezentować Wam jak trudny bywa język polski. Zdecydowaliśmy się wypowiedzieć parę łamaczy językowych (tongue twisters). Czy nam się to udało ? Obejrzyjcie, posłuchajcie i oceńcie.