Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie

hand

Każdego roku na początku września uczniowie – wszystkie dzieci będące w wieku obowiązku szkolnego – powracają do szkoły. Do szkół Akademii Sukcesu „NASZA SZKOŁA”: Prywatnej Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Marii Konopnickiej i Prywatnego Gimnazjum Nr 9 im. Marii Konopnickiej w Białymstoku powracają wraz z Rodzicami dzieci i młodzież mieszkający poza granicami Polski i realizujący obowiązek nauki w polskiej szkole w ramach dopuszczonego ustawowo rozwiązania: nauki poza szkołą. Witamy Was serdecznie na progu nowego roku szkolnego 2014/15.


Z niektórymi z Was znamy się już od kilku lat, jednak większość naszych uczniów stanowią Ci, którzy dopiero nas poznają , bo trafili do naszych szkól po raz pierwszy. Wszystkich Was i znanych, i nowych uczniów zapewniamy, że będzie to pracowity, ale dobry rok szkolny.
Pragniemy w bieżącym roku wprowadzić kilka nowości w naszych wzajemnych kontaktach. Oprócz platformy Libratus chcemy zaproponować Wam dodatkowe wsparcie dydaktyczne, które przede wszystkim realizować się będzie:
– poprzez dostęp do umieszczonych na naszej stronie internetowej materiałów dydaktycznych, które winny być pomocne w nauce tak dla Rodzica-Nauczyciela, jak i Dziecka-Ucznia,
– poprzez uruchomione kontakty mail’owe z Waszymi OPIEKUNAMI – KOORDYNATORAMI, nauczycielami naszych szkół, którzy w ramach deklarowanej przez nas gotowości do pomagania Wam w nauczaniu i uczeniu się poprzez kontakt mail’owy będą odpowiadać na zgłaszane przez Was zapytania i problemy. Z udzielanych odpowiedzi stworzymy bazę wiedzy, po której każdy z łatwością będzie mógł się poruszać w poszukiwaniu porady – odpowiedzi na napotkany problem.
Kolejną naszą propozycją będzie zimowy wyjazd integracyjny. Głównym jego celem będzie oczywiście integracja i edukacja. Chcemy aby spotkali się w Polsce uczniowie z wielu krajów i we wspólnocie z uczniami z polskich szkół twórczo i mile spędzili czas poznając przy okazji kraj ojczysty. O szczegółach będzie Was informował koordynator ds. dydaktycznych Sławomir Radecki, nauczyciel naszej szkoły.
Szanowni Rodzice, podjęliście się wielkiego dzieła kierowania nauką własnych dzieci. Pamiętajcie, że Wasze pociechy noszą na plecach dwa tornistry: kraju, w którym mieszkają i polski. To z jednej strony bardzo duże wyzwanie wymagające dobrej organizacji Waszej wzajemnej współpracy i z drugiej jakże szlachetnie patriotyczny cel, którego osiągnięcie jest możliwe, choć wymaga wiele trudu i zwykłej zawziętości w dążeniu do celu.
Jesteśmy gotowi Wam w tym pomóc – jeśli pozwolicie.