Wpisy z miesiąca: Maj 2015

Egzaminy w Londynie

libratus

Całoroczną pracę uczniów z Anglii zweryfikowali nauczyciele z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 8 im. Marii Konopnickiej w Białymstoku.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy zdanych egzaminów! Jesteśmy z Was bardzo dumni!

NOSEM CZY USTAMI? PARĘ SŁÓW O ODDYCHANIU DZIECI

dziecko oddycha

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek obserwować sposób oddychania swojego dziecka? Jak oddycha podczas zabawy, słuchania bajek, podczas snu? Nosem czy ustami? Czy ma otwartą buzię? Czy jego oddech jest płytki, czy głęboki? A w jaki sposób oddycha Twoje dziecko podczas mówienia? Płynnie, a może nierówny? Czy podczas oddychania porusza się klatka piersiowa, czy może unoszą się ramiona? Na te pytania warto sobie odpowiedzieć, ponieważ nieprawidłowy sposób oddychania dziecka może być przyczyną różnego rodzaju zaburzeń właściwego rozwoju.

Odc 21: Wyliczanki – rymowanki

odc 21
Sowa z lwem Stanisławem grają w berka.  Czy to niedźwiedź jest głuchy, czy telefon?
Pan Jan Brzechwa na pewno uśmiałby się serdecznie, słysząc jak ewoluuje jego wierszyk od koszyczka, do stoliczka. Mowa oczywiście o „Entliczku Pentliczku”. W tym odcinku poznacie kilka zabaw, które wszystkie dzieci w Polsce dobrze znają i bawią się od pokoleń.

Odc 20: Tworzymy zdania

odc 20
Układamy pierwsze zdania.
O tym, jak tworzymy prawidłowe zdania zaśpiewają Mrówek i Sowa.
Balumka i dzieci przypomną Wam części mowy, dzięki którym możemy budować zdania.
O różnym znaczeniu tych samych słów, opowie Profesorek Redaktorek.
Mistrzynią słowa, oraz tworzenia zdań jest oczywiście…. ?

Odc 19: Znaki interpunkcyjne

odc 19
Ten odcinek  jest wypełniony po brzegi wykrzyknikami, znakami zapytania, przecinkami, kropkami i dwukropkami. Język polski bez znaków interpunkcyjnych, byłby niczym przysłowiowa bułka bez masła.
​Niewątpliwie docenicie wielki talent aktorski Profesorka Redaktorka​, oraz będziecie się świetnie bawili z naszymi dziećmi i Balumką. Zapraszamy !