Wpisy z miesiąca: Styczeń 2015

Wierszyki ortograficzne

kniotek

Ortografia – trudna sprawa!

By łatwiejszą mieć naukę,

proponuję wierszy kilka -

- nauka od razu będzie milsza.

Ruszam mózgiem nie na próżno!

Jak mądrze wychować dziecko

dzieci

To pytanie rodzi się w momencie, kiedy zostajemy szczęśliwymi rodzicami. Szukają na nie odpowiedzi również nauczyciele, wychowawcy, opiekunowie. Wszyscy chcemy wychowywać mądrze, rozsądnie i odpowiedzialnie. Ale przychodzi taki moment w życiu każdego rodzica, nauczyciela, że nie wiemy w którą stronę się zwrócić, którą drogę i kierunek obrać, które rady wykorzystać, a których nie należy w ogóle słuchać. Na te wszystkie nurtujące nas pytania i wątpliwości nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Sięgnijmy więc do sprawdzonego źródła, do człowieka, który jako nieliczny dostrzegł „człowieka w dziecku”.

Przygotowanie do roli ucznia

dojrzalosc

Pracę nauczycieli z dziećmi sześcioletnimi w zerówce można określić jako przysposabianie do podjęcia nauki w szkole.

Cykl rozważań o wychowaniu

dzieci1

Edukacja przedszkolna, aby była w pełni efektywna, nie może istnieć bez aktywnego udziału rodziców. Dlatego czymś oczywistym jest włączanie rodziców w działania rozwojowe na rzecz ich dzieci, a także wzbogacanie ich kompetencji wychowawczych.

Pozdrowienia od Julka dla wszystkich uczniów z Libratusa

julo

Serdecznie pozdrawiamy i życzymy wszystkiego dobrego :)

W załączniku przesyłamy zdjęcia Julka ze szkolnego przedstawienia. Julo był Baltazarem i był bardzo dumny, gdyż mógł wystąpić w swoim stroju szlachcica :)