Taniec to moja pasja

10464234_10152489082348236_5332548496214119034_n

O swojej pasji opowiada Kinga Rybak, uczennica IV klasy  Akademii Sukcesu NASZA SZKOŁA. Rozmawia Maja Łopatecka

Czy od małego interesował Cię taniec?

Tak, od dziecka fascynował mnie taniec.

Czy inne osoby w Twojej rodzinie pasjonuje ten sport, jeśli tak to czy one zachęciły Cię do tego?

Taniec jest również pasją mojej trzynastoletniej siostry Oliwii, ale ja zaczęłam tańczyć z własnej woli.

Czy lubisz tańczyć z siostrą?

Lubię, lecz nie robię tego bardzo często.

Od ilu lat tańczysz?

To będzie już jakieś 5 lat.

Jak często masz treningi?

3 razy w tygodniu po 2 godziny, lecz w piąteki treningi poświęcone są na akrobatykę.

Czy Twoja pasja konkuruje lub koliduje ze szkołą?

Staram się godzić taniec i zajęcia szkolne, dlatego zawsze przed treningami odrabiam pracę domową.

Opowiedz o swoich sukcesach.

Zdobyłam 2 miejsce na Mistrzostwach Polski w duecie z koleżanką w kategorii HIP-HOP do lat 11 oraz 10 miejsce na Mistrzostwach Europy w formacji.

Co zyskałaś dzięki swojej pasji lub zyskasz?

Taniec to moja pasja. Moim marzeniem jest by założyć własną szkołę tańca.

Czy masz jeszcze jakieś pasje oprócz tańca?

W wolnym czasie lubię zagrać z siostrami w badmintona i w siatkówkę.

Gratuluję dotychczasowych osiągnięć i życzę kolejnych oraz spełnienia marzeń związanych z tańcem.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała Maja Łopatecka (I GIM)